EGIPT

_20_0410.jpg

Jeden z najpopularniejszym kierunków turystycznych ostatnich lat. Z pewnością decyduje o tym niezwykłe dziedzictwo kulturowe, przepiękna rafa koralowa Morza Czerwonego oraz liczne atrakcje przygotowane z myślą o wypoczywających turystach.

Wielkie piramidy oraz Sfinks w Gizie, groby w Dolinie Królów, Świątynia Hatszepsut, Świątynia Narodzin w Luksorze oraz zbudowana ok. 1900 lat p.n.e. Świątynia w Karnaku wpisana ze względu na unikatową wartość kulturową na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, to tylko nieliczne miejsca konieczne do zobaczenia w Egipcie.

Jeżeli podróże po kraju okażą się męczące, niepowtarzalnym przeżyciem jest nurkowanie w wodach Morza Czerwonego, którego rafa uznana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Osoby dysponujące większą ilością czasu mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty kursów płetwonurkowania. Położenie niektórych hoteli w bezpośrednim sąsiedztwie rafy koralowej, nie wymaga jednak dalekich podróży statkami, czy motorówkami. Dzięki nurkowemu zestawowi ABC (maska, fajka oraz płetwy) już po wejściu z plaży do wody i przepłynięciu kilku metrów można obserwować podwodne życie nadzwyczaj kolorowych ryb.

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!